KAN VER, HAYATA CAN VER

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi'nin Türk Kızılay’ı iş birliğiyle düzenlediği kan bağışı kampanyasına gençler yoğun katılım gösterdi.

6 ARALIK 2016 / Bilal KESKİN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

“Kan Ver, Hayata Can Ver” sloganıyla yola çıkan kampanya, 3 Aralık 2016 tarihinde Çorum Mahmut Atalay Gençlik Merkezi'nde üye gençlerin katılımlarıyla kan bağışı gerçekleştirildi.

Mahmut Atalay Gençlik Merkezi müdürü Mehmet TIĞLI, kan bağışının milli bir görev ve sorumluluk bilinci içinde, gençlerimize kavratılmasının önemli olduğunu belirtirken, gelecek kampanyalarda daha yoğun bir genç gurubunu kan bağışına davet ettiğini sözlerine ekledi. TIĞLI, Gençlik Merkezi çalışanlarının yanı sıra, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelinin de kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdiğini bildirdi.

Program sonunda, Çorum Kızılay Kan Merkezi Personeli Dr. Yeşim YILMAZ, kampanya hakkında görüşlerini dile getirdi: “Türk Kızılay’ı her yerde kan bağışı kampanyası düzenliyor. Ancak Çorum Mahmut Atalay Gençlik Merkezi gibi bir gençlik oluşumunun, kan verilmesini teşvik etmek amacıyla böyle bir organizasyon düzenlemesi beni çok gururlandırdı. Özellikle gençlerin böyle bir organizasyonda bulunması, kan verme bilincinin oluşması açısından çok önemli” dedi.