MEDYA AKADEMİSİ

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin koordinesinde sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel faaliyetler kapsamında "MEDYA AKADEMİSİ" başlığı altında gençlere alanında uzman kişilerden seminerler verilmeye başlandı.

13 MART 2018 / Bilal KESKİN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin koordinesinde sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel faaliyetler kapsamında "MEDYA AKADEMİSİ" başlığı altında gençlere alanında uzman kişilerden seminerler verilmeye başlandı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gençlik Merkezi çalışanları; "Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde yer alan gençlik merkezleri gençlerin gelişimine yardımcı olmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak adına 81 ilde gençlerimize hizmet vermektedir. Aynı zamanda Gençlik Merkezleri gençlerin serbest zamanların da sosyal yönlerini geliştirecek kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle etkili ve verimli geçirmelerini sağlayacak merkezlerdir.

         Bu kapsamda Gençlik Liderlerimiz öncülüğünde hazırlanan Medya Akademisi programıyla ilimizde bulunan alanında uzman işine hakim yerel değerlerimizle birlikte gençlerimize; "sosyal medya, paylaşım kültürü psikoloji ve sanal kimlik, blog kavramı ve bloggerlar, vatandaş gazeteciliği, dijitalleşme ve küreselleşme, sinema, oyunculuk, senaryo, görsel efekt ve compositing, televizyon haberciliği, program sunuculuğu ve spikerlik, gazetecilik konu başlıkları ile seminerler düzenlenmeye başladık. Bu seminerler ile elde etmek istediğimiz amaçlarımız dijital çağ vizyonunun sağlanması, farklı yetenek ve becerilerin öğrenilmesi ile sanatsal, görsel yetenek ve becerilerin kullanılmasıdır.

         Bu amaç ile çıktığımız yolda, Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezimizin Has Odasında gerçekleştirdiğimiz programın ilk konukları Çorum Valiliği Basın ve Halklar İlişkiler Müdürlüğü çalışanları       oldu. Programda gençlere "Vatandaş Gazeteciliği" hakkında bilgi veren Şükran KOCAER ve Murat YILMAZ aynı zamanda, basın ilan ve basın-yayın ve enformasyon mevzuatı, 4892 sayılı bilgi edinme kanunu, BİMER, CİMER, 5687 sayılı matbaalar kanunu ve 5187 sayılı basın kanunu uygulamaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

         Programdan memnun kaldıklarını bildiren Şükran KOCAER ve Murat YILMAZ bu seminerlerle birlikte ülkemizin gelecekdeki vizyonunu belirleyecek, yönetecek ve yön verecek gençlerin ufuklarının genişleyeceğini, dünya görüşlerinin zenginleşeceğini bu anlamda ilimiz ve ülkemiz için önem arz eden bu seminerlere olan katılımda mümkün olduğunca fazla olması gerektiğini bunun içinde halkımıza özellikle gençlerimize sonsuz güven duyduklarını ifade ettiler."

         "MEDYA AKADEMİSİ" kapsamında gerçekleştirilen seminerlerin yıl boyunca belirli periyotlarla devam edeceği bilgisini veren Gençlik Merkezi çalışanları, seminerlere katılmak isteyen gençleri Mahmut Atalay Gençlik Merkezi ile irtibat kurabileceklerini bildirdiler.