KÜLTÜR YARIŞMALARI DÜZENLİYORUZ

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin koordinesinde sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif faaliyetlerin yanı sıra "Gençlik Merkezleri Arası Kültür Yarışmaları" başlığı altında Şiir Okuma, Tiyatro, Türk Müziği ve Bilgi Yarışmalarından oluşan 4 farklı yarışma için start verildi

25 ARALIK 2017 / Bilal KESKİN

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin koordinesinde sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif faaliyetlerin yanı sıra  "Gençlik Merkezleri Arası Kültür Yarışmaları" başlığı altında Şiir Okuma, Tiyatro, Türk Müziği ve Bilgi Yarışmalarından oluşan 4 farklı yarışma için start verildi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Gençlik Merkezi çalışanları; Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde yer alan gençlik merkezleri gençlerin gelişimine yardımcı olmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak adına 81 ilde gençlerimize hizmet vermektedir.

Gençlik Merkezleri gençlerin serbest zamanların da sosyal yönlerini geliştirecek kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle etkili verimli geçirmelerini sağlayacak merkezlerdir.

         Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezlerinde uygulanan “Kültür Yarışmaları” faaliyeti ile Gençlik Liderleri öncülüğün de gençlerin farklı bir deneyim yaşamasına, kendini geliştirmesine ve yeteneklerini keşfetmesine destek verilmesi amaçlanmaktadır.

Dereceye girenlere her bir yarışma için ayrı ayrı çeşitli ödüllerin verileceği yarışmalar da, Türkiye genelinde derece yapanlar ise yurt dışı kültür gezisiyle ödüllendirilecektir. Yarışmaların katılım şartları, kategorileri, konuları ve uygulama şekilleri hakkında detaylı bilgi Çorum Mahmut Atalay Gençlik Merkezinden öğrenebilirsiniz :0364 2231320 numaralı telefondan da arayarak iletişime geçebilirsiniz.